ENEMEF: Noc Kina Polskiego z premierą „Powidoków” Wajdy (KONKURS)

9 Sty

ENEMEF: Noc Kina Polskiego to propozycja nie tylko dla miłośników polskich filmów, ale dla każdego, kto lubi dobre kino. W repertuarze maratonu znalazły się najlepsze polskie filmy 2016 roku, które zdobyły uznanie krytyków filmowych i zachwyciły widzów. Czekają na Was podwójne zaproszenia!

Każdy z nich wyróżnia się intrygującą i autentyczną fabułą, urzeka rewelacyjną grą aktorską, a przy tym stwarza niesamowity klimat i wzbudza ogromne emocje. W ramach maratonu odbędzie się premierowy pokaz ostatniego filmu Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Ta noc to wyśmienita uczta dla filmowego konesera!

W repertuarze:
– ostatni film Andrzeja Wajdy POWIDOKI – premierowo!
– wstrząsający i wzbudzający ogromne emocje WOŁYŃ,
– przejmująca OSTATNIA RODZINA,
– trzymający w napięciu JESTEM MORDERCĄ.

Dołącz do Nocy Kina Polskiego na Facebooku.

ENEMEF: NOC KINA POLSKIEGO odbędzie się 13 stycznia jednocześnie w 29 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik,Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola Park, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż, Wrocław Arkady, Zabrze, Zgorzelec.

Ceny biletów: od 25 do 34 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):
– 25 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy
– 34 zł: cena normalna Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).
W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 2 zł (nie dotyczy biletów ze zniżkami smsowymi).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
– brak możliwości rezerwacji biletów,
– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,
– przedsprzedaż rozpoczęła się 22 grudnia.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
– ograniczenie wiekowe: 15 lat (skończone); osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,
– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,
– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 25 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie;
– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,
– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,
– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

Opisy filmów:
Powidoki – PREMIEROWO!
Polska 2016, 98′
reżyseria: Andrzej Wajda
scenariusz: Andrzej Wajda
obsada: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Krzysztof Pieczyński
muzyka: Andrzej Panufnik

Specjalny pokaz premierowy (film wchodzi do kin 13 stycznia)!

Ostatni film wybitnego Andrzeja Wajdy, polski kandydat do Oscara 2016 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Akcja filmu rozgrywa się w Łodzi w okresie stalinizmu. Główny bohater to Władysław Strzemiński (Bogusław Linda) – malarz, profesor i wykładowca, pionier polskiej awangardy. Nauczył się malować dopiero po amputacji ręki i nogi i w ciągu kilku lat zdobył popularność na całym świecie. Jest wielkim artystą oraz niezwykle charyzmatycznym człowiekiem uwielbianym przez studentów. Ponieważ nie poddaje się doktrynie socjalizmu i nie pozwala, by polityka wkraczała do sztuki, władza postanawia go zniszczyć. Strzemiński staje się ofiarą prześladowań, artystą zapomnianym, a ostatecznie kloszardem przymierającym z głodu.

To autentyczna i przejmująca historia o niezwykłym człowieku pełnym kontrowersji, a także uniwersalny obraz ukazujący niszczenie jednostki przez sytstem.

Wołyń
Polska 2016, 150′
reżyseria: Wojciech Smarzowski
scenariusz: Wojciech Smarzowski
obsada: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Vasil Vasylyk, Adrian Zaremba, Izabela Kuna, Jacek Braciak
muzyka: Mikołaj Trzaska

Wstrząsający film genialnego Wojciecha Smarzowskiego, w którym reżyser bez znieczulenia przedstawia historię rzezi wołyńskiej.

Historia rozgrywa się w małej wiosce, którą zamieszkują Ukraińcy, Polacy i Żydzi, obejmuje okres od wiosny 1939 do lata 1945 roku. Ukazana jest z perspektywy głównej bohaterki – młodej dziewczyny Zosi Głowackiej, która jest zakochana w ukraińskim chłopcu, ale ojciec wydaje ją za mąż za bogatego, dużo starszego wdowca z dwójką dzieci Macieja Skibę. Życie wsi zmienia się diametralnie wraz z wybuchem II WŚ. Widzowie stają się świadkami eskalacji napięcia między społecznościami, ogromnej nienawiści i niewyobrażalnego barbarzyństwa. W okrutnej rzeczywistości, gdzie żądza krwi jest ponad wszelkie wartości, Zosia zostaje sama i próbuje ocalić siebie oraz swoje dzieci.

To realistyczne, mocne i poruszające do głębi kino, które na długo zapada w pamięć.

Ostatnia rodzina
Polska 2016, 124′
reżyseria: Jan P. Matuszyński
scenariusz: Robert Bolesto
obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra

Reżyser „Ostatniej rodziny” otrzymał Złote Lwy za najlepszy film na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, nagrodzeni zostali również odtwórcy głównych ról – Andrzej Seweryn i Aleksandra Konieczna.

Film przedstawia okres życia rodziny Beksińskich zaczynający się w momencie wyprowadzki Tomka do własnego mieszkania. Ponieważ nowe lokum znajduje się na tym samym osiedlu, chłopak pozostaje w bliskim kontakcie z rodzicami. Jego nadwrażliwość i próby samobójcze są źródłem niepokoju Zofii i Zdzisława, którzy muszą zawalczyć o syna oraz o porządek własnego życia. Gdy Tomek zaczyna pracować w Polskim Radiu, a Zdzisław podpisuje umowę z marszandem Piotrem Dmochowskim wydaje się, że wszystko zaczyna się układać. Niestety los nie jest dla nich łaskawy…

Fascynująca, przejmująca, a przy tym zabawna opowieść o rodzinnym życiu legendarnych postaci.

Jestem mordercą
Polska 2016, 117′
reżyseria: Maciej Pieprzyca
scenariusz: Maciej Pieprzyca
obsada: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Piotr Adamczyk
muzyka: Bartosz Chajdecki

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, nagrodzony Srebrnymi Lwami na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70-tych na Śląsku. W regionie grasuje seryjny morderca kobiet zwany Wampirem. Milicja bezskutecznie poszukuje sprawcy, gdy ofiarą pada siostrzenica Edwarda Gierka, sprawa nabiera najwyższej rangi. Na szefa grupy dochodzeniowej zostaje mianowany młody i niedoświadczony porucznik Janusz Jasiński. Jest to dla niego wielka szansa na awans, aby ją wykorzystać sięga nawet po wówczas mało znaną nowinkę technologiczną – komputer. Z jego pomocą trafia na trop zbrodniarza, któremu grozi kara śmierci. Od tej pory równolegle do śledztwa toczy się wewnętrzna walka bohatera między jego ideałami, a ambicją. Jak daleko się posunie kierowany pokusą sukcesu i poklasku?

Klimatyczne i wciągające kino, które przenosi widzów do specyficznych czasów PRLu, przedstawia intrygującą historię okraszoną dobrym humorem, a jednocześnie skłania do refleksji.

UWAGA: Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie do Multikina.

     Co ze swoją nagrodą za udział w popularnym programie zrobiła Agata Kulesza?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do czwartku (12 stycznia) do godziny 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – ENEMEF. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 12 stycznia, do godziny 12.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety do Multikina.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.