Edyta Olszówka i Janusz Gajos na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (FOTO)

20 Lis

Miesiąc z Teatrem Narodowym w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zwieńczą dwa spektakle – „Kotka na gorącym blaszanym dachu” zainspirowana dziełem Tennessee Williamsa i „Udręka życia” w reżyserii Janusza Englerta. Trójmiejscy widzowie mają okazję zobaczyć na scenie gdańskiego teatru gwiazdy znane z polskich filmów i seriali. Wystąpią m.in.: Edyta Olszówka, Janusz Gajos, Grzegorz Małecki, Ewa Wiśniewska, Anna Seniuk. 

Spektakl zatytułowany „Kotka na gorącym blaszanym dachu” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wystawiona zostanie 20 i 21 listopada o godzinie 19:00. Wyraziste postaci, psychologiczne komplikacje. Bezwzględna walka o pieniądze. Dramat rodzinnego zakłamania w nowym, mocnym przekładzie Jacka Poniedziałka. Historia Tennessee Williamsa o milionerze z amerykańskiego Południa w ujęciu Grzegorza Chrapkiewicza jest ostra jak brzytwa. Brutalność międzyludzkich związków objawia się w języku i gwałtownych emocjach. Następuje rodzinny krach – w relacjach rodzicielskich i małżeńskich. Do głosu dochodzą alkoholowe zamroczenia i seksualne frustracje. Ciężko unieść niespełnienia, kłamstwa, udawanie, odtrącenie i ból. Trudno powstrzymać się od zadawania cierpienia. Co ciekawe, muzykę do spektaklu skomponował trójmiejski muzyk – Leszek Możdżer.

Występują: Edyta Olszówka (Margaret), Grzegorz Małecki (Brick), Beata Ścibakówna (Mae, zwana Panią Siostrą), Ewa Wiśniewska (Duża Mama), Janusz Gajos (Duży Tata), Marcin Przybylski (Ksiądz Tooker), Oskar Hamerski (Gooper, zwany Dużym Bratem), Mirosław Konarowski (Doktor Baugh).

belka-galeria2

fot. Karol Stańczak – karolstanczak.com.

Ostatnim spektaklem w ramach miesiąca z Teatrem Narodowym w GTS będzie „Udręka życia”. Tragikomedię według tekstu Hanocha Levina trójmiejska publiczność zobaczy 29 listopada o godzinie 19:00 i 30 listopada o godzinie 17:00. Śledźcie uważnie dział AKTUALNOŚCI w portalu my3miasto.pl – już wkrótce zdjęcia ze spektakli! 

>>ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie dwóch wielkich pisarzy na scenie GTS<<

 

2 Replies to “Edyta Olszówka i Janusz Gajos na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (FOTO)

  1. Pingback: Teatr WARSawy gościnnie w Gdańsku - my3miasto.pl

  2. Pingback: BOKKA w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.