Dziewczyny grają fair!

15 Maj

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER w ramach programu Crowd-Fund-Port, wesprze ideę ogólnopolskiego turnieju – Dziewczyny Grają Fair. Wydarzenie ma na celu promowanie zasad gry „fair play” oraz popularyzację drużyn dziewczęcych wśród kibiców.

Piłka nożna jeszcze do niedawna była dyscypliną sportową przypisaną głównie płci męskiej. Jednakże, coraz większym zainteresowaniem sport ten cieszy się również wśród dziewcząt.

W 2016 roku z potrzeby serca i dużego zainteresowania powstała drużyna piłkarek nożnych, która pod okiem doskonałych trenerów zdobywa coraz większe uznanie – mówi Elżbieta Jachlewska, prezes Stowarzyszenia Sportowego Biało-Zielone Lechia Gdańsk, wiceprezeska Stowarzyszenia WAGA. – Niestety, brak środków finansowych, może spowodować zahamowanie tego rozwoju, a nawet rozpad drużyny. Zespoły kobiece są niedofinansowane. Głównym powodem, jaki wskazują sponsorzy oraz instytucje sportowe, jest zbyt mała liczba osób zainteresowanych kibicowaniem, jak i niewielka liczba drużyn piłkarskich regularnie uczestniczących w rozgrywkach organizowanych przez PZPN – dodaje.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju „Dziewczyny Grają Fair” jest upowszechnienie znaczenia sportu w rozwoju fizycznym dzieci i młodzieży, promowanie pozytywnego kibicowania, zasad gry fair play, popularyzacja drużyn dziewczęcych, a także stworzenie marki wydarzenia sportowego, które na stałe wpisałoby się w kalendarz wydarzeń sportowych Gdańska.
W ramach projektu Crowd-Fund-Port, którego STARTER jest partnerem, zostanie zorganizowana zbiórka crowdfundingowa, a zebrane środki przekazane na realizację projektu. Uzyskana kwota zostanie spożytkowana na wynajem obiektu (biuro organizacyjne), zakup nagród, materiały promocyjne, opłacenie sędziów, ratowników medycznych, wypożyczenie nagłośnienia i innych elementów niezbędnych do zorganizowania turnieju. Swoją cegiełkę może dołożyć każdy. Niezbędne są zarówno drobne nagrody, puchary jak i oferty sponsorskie.

W życie klubu zaangażowanych jest 45 dziewcząt w wieku od 6 do 23 lat, dla których drużyna jest drugą rodziną, miejscem gdzie mogą realizować swoje pasje i marzenia. Sportowe postawy, których staramy się je uczyć, przydają się dziewczynom nie tylko na boisku, ale wpływają na prawidłowy rozwój psychiczny i kwestie wychowawcze zawodniczek. Nasze drużyny mają już wspaniałe osiągnięcia. Zespół seniorek został zgłoszony do turnieju 3 ligi kobiet rozgrywanych pod egidą Pomorskiego ZPN, gdzie dziewczęta jako debiutantki zajęły II miejsce i awansowały do drugiej ligi. Musimy zrobić wszystko, aby kontynuować naszą piłkarską przygodę, bez względu na przeszkody – mówi trener Jarosław Staniszewski, pomysłodawca i twórca drużyny.

 Szczegółowe informacje dostępne na stronie: dziewczynygrajafair.pl/.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.