Dzieci z Rytla z wizytą na Darze Młodzieży

23 Sie

Do Gdyni przyjechała grupa trzydzieściorga ośmiorga dzieci z dotkniętego nawałnicą Rytla. Młodzież w mieście spędzi cały tydzień, korzystając ze specjalnie przygotowanych atrakcji, które pomogą oderwać się od wspomnień przebytego w ostatnich tygodniach koszmaru. Jednym z głównych wydarzeń dotychczasowego pobytu było wejście na pokład żaglowca Dar Młodzieży, na którym z grupą dzieci spotkali się przedstawiciele władz Gdyni.

Wizyta na Darze Młodzieży cieszyła się dużym zainteresowaniem i entuzjazmem. O godz. 13.00 z młodzieżą z Rytla spotkali się: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała i przewodnicząca rady miasta Joanna Zielińska. Była to okazja do wręczenia dzieciom gdyńskich pamiątek oraz misiów przytulanek.

Chcielibyśmy, aby pobyt w Gdyni w ostatnich dniach wakacji był dla Was wyjątkowo przyjemny. Przygotowaliśmy różne niespodzianki, wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu oraz parę drobiazgów, które umilą Wam wolne chwile. Życzę Wam wspaniałego, dobrego i interesującego pobytu w Gdyni – powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podczas spotkania z młodzieżą.

Niecodzienną atrakcją był obiad, który młodzież – wzorem prawdziwych wilków morskich – spożyła pod pokładem żaglowca. Nie zabrakło również oprowadzania po Darze Młodzieży, urozmaiconego wieloma ciekawymi opowieściami.

W kolejnych dniach dzieci odwiedzą Muzeum Emigracji, Centrum Nauki Experyment i Radio Gdańsk. Wezmą też udział w warsztatach teatralnych i rękodzielniczych w Teatrze Gdynia Główna, a także w zajęciach tanecznych i spotkaniu z psimi terapeutami w ramach zajęć z dogoterapii.

Przypomnijmy, że miejscowość Rytel w gminie Czersk w nocy z 11 na 12 sierpnia ucierpiała w wyniku gwałtownej nawałnicy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.