Dwie Premiery w GTS (KONKURS)

24 Paź

Wieczór koncertowy w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wypełnią premiery dwóch płyt, inaugurującego swoją działalność trójmiejskiego wydawnictwa WOOD & MOOD. Wydarzenie odbędzie się 29 października 2017 o godz. 19.00, a my mamy dla naszych Czytelników podwójne zaproszenia!

Część pierwsza:
SZTUKA ODDYCHANIA / Maja Miro Wiśniewska
spektakl intermedialny
Maja Miro Wiśniewska / poprzeczny flet barokowy
Joanna Czajkowska (Sopocki Teatr Tańca) / choreografia, taniec
Agafia Wieliczko / choreografia, taniec
Adriana Majdzińska (WL4) / scenografia, instalacje
Część druga:
FADE OUT / Almost Jazz Group
koncert, premiera najnowszej płyty trójmiejskiego zespołu
Almost Jazz Group:
Paweł A. Nowak / akordeon, akordina
Ignacy Jan Wiśniewski / fortepian
Maciej Sadowski / kontrabas
Antoni Wojnar / perkusja

Bilety: 30 – 70 PLN do nabycia w kasach i na stronie Teatru Szekspirowskiego
.
Dochód ze sprzedaży biletów wesprze nowo powstający Dom Dziecka w Gdańsku przy ul. Malczewskiego.

SZTUKA ODDYCHANIA
W pierwszej części wieczoru odbędzie się spektakl SZTUKA ODDYCHANIA – intermedialny czterogłos o oddychaniu, w sensie fizjologicznym i metaforycznym. Punktem wyjścia jest płyta Mai Miro Wiśniewskiej DE ARTE RESPIRANDI, na którą składa się zjawisko unikatowe: muzyka współczesnych kompozytorów napisana na flet barokowy. Podczas tego „muzycznego spektaklu” usłyszymy m.in. utwory: „Yueta” (1989) Murray’a Barsky’ego na flet traverso solo, „Tijdglas” (2009) Mirandy Driessen na traverso i elektronikę oraz „On the Lirycal” (2009) Katarzyny Szwed na traverso, shvi i live electronics. Nie ma tu prostych historii – są skojarzenia czterech indywidualnych współczesnych artystek – traversistki, tancerki, performerki i rzeźbiarki, które prezentują oddech przez pryzmat swojego medium. Projekt powstał we współpracy z Sopockim Teatrem Tańca i Galerią WL4 Przestrzeń Sztuki.
„Projekt ten szuka nowych miejsc dla brzmienia osiemnastowiecznych fletów. Interesuje mnie także ciało w grze – jego jamki, dukty, lewarki. Gra na traverso jest w pewnym sensie doskonaleniem się w zaawansowanej sztuce oddychania: gdzie otworzyć ciało, co unieść, którędy poprowadzić nieuchwytne powietrze? Jego kształt, nadany przez flecistę, to kwintesencja dźwięku.”/ Maja Miro. „…Kompozycji współczesnych pisanych specjalnie na flety historyczne nie ma zbyt wiele,(…) projekty takie jak De arte respirandi są dobrym sposobem na to, by pokazać piękno fletu traverso miłośnikom muzyki współczesnej.” / Iwona Granacka.

FADE OUT
Druga część wieczoru to koncert Almost Jazz Group – trójmiejskiego kwartetu jazzowego, założonego w 2012 roku przez pianistę Ignacego Jana Wiśniewskiego i akordeonistę Pawła Nowaka. Usłyszymy materiał z trzeciej płyty FADE OUT. Tym razem zespół sięgnął wyłącznie po własne kompozycje, napisane przez wszystkich muzyków kwartetu. Ich muzyka oscyluje pomiędzy nastrojowymi, akustycznymi balladami, a szybszymi, swingującymi formami zbliżającymi się do współczesnego groove’u. Łączy w sobie wpływy przestrzennego, bogato harmonizowanego i nowocześnie rozwibrowanego skandynawskiego jazzu, ze środkowoeuropejską melodyką i słowiańską liryką.

Najnowsze dzieło formacji Almost Jazz Group, to potężna dawka intrygującego, nowoczesnego i bardzo szerokiego spojrzenia na muzykę jazzową. Spojrzenia nad wyraz przyjemnego, inteligentnego, dopracowanego w najdrobniejszym szczególe kompozycyjnym, aranżacyjnym i warsztatowym. Tym samym album „Fade Out” należy zaliczyć do grona najciekawszych i najlepszych płyt jazzowych tego roku, zaś sam trójmiejski kwartet wydaje się tym wydawnictwem potwierdzać to, iż należy on bezsprzecznie do najściślejszej jazzowej czołówki w naszym kraju.” / Maciej Janiszyn, Portal Wyspa.fm

Organizatorzy koncertu: Lions Klub Gdańsk – 1, Fundacja WOOD and MOOD
Patroni Honorowi: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Rektor Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku prof. Maciej Sobczak
Partnerzy: Gdański Teatr Szekspirowski, Sopocki Teatr Tańca, WL4 Przestrzeń Sztuki, Fundacja Gdańska, Musicollective
Patroni medialni płyty De Arte Respirandi: Fundacja Silva Rerum, Nowe Idzie od Morza, Fundamentum
Patroni medialni płyty Fade Out: LongPlay.blox.pl, JazzPRESS, JazzSoul.pl, RadioJAZZ.FM, Wyspa.fm
Sponsor główny płyty Fade Out: Baracuda RENTAL Sp. z o.o.
Więcej informacji na: www.almostjazzgroup.pl www.majamiro.com

                                         >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

 

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i zdobądź zaproszenie na koncert DWIE PREMIERY w GTS.

                              Jaki tytuł nosi debiutancki album kwartetu Almost Jazz Group?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do czwartku (26 października ) do godziny 10:00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – DWIE PREMIERY. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 26 października, do godz. 10:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety na koncert w GTS.

Powodzenia!

 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.