Dwaj najwięksi bardowie XX wieku. Najpiękniejsze pieśni zabrzmią w sali NOT (KONKURS)

31 Maj

Już 7 czerwca odbędzie się niezwykły wieczór poświęcony dwóm największym bardom XX wieku – Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze. Dawali nadzieję. Na scenie teatralnej NOT–u zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą znani aktorzy i pieśniarze: Evgen Malinovskiy, Michał Konstrat i Piotr Kajetan Matczuk. Mamy dla was jedno podwójne zaproszenie!

„Śladem Okudżawy” to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Podczas recitalu usłyszymy między innymi: „Pieśń gruzińską”, „Modlitwę”, „Pożegnanie podchorążych” oraz wiele innych ballad, w które swój wkład miała także Agnieszka Osiecka.

„Nasz Wysocki” – to jedyny w swoim rodzaju program, oparty na twórczości Włodzimierza Wysockiego, w którym dwa różne języki, dwa różne akompaniamenty, dwie jakże odmienne interpretacje tworzą niepowtarzalny polsko–rosyjski dialog muzyczny. To niezmiernie ciekawa i śmiała próba zmierzenia się z twórczością najsłynniejszego rosyjskiego barda przez artystów, z których każdy inaczej wyraża swoją emocjonalność oraz postrzeganie rzeczywistości, odzwierciedlonej w tekstach poety w sposób mistrzowski.

Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Utwory ciężkie gatunkowo przeplatane są lekkimi i wesołymi, z których zawsze słynął Włodzimierz Wysocki, oraz nostalgicznymi Bułata Okudżawy. Podczas koncertu muzycy opowiadają barwach i dramatach w ich życiu.

WYKONAWCY:

EVGEN MALINOVSKIY – pieśniarz, aktor, fundator i założyciel Fundacji na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, twórca i realizator Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur. Urodził się na Syberii. Od 1992 mieszka w Polsce i jużw 1993 rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę z filmem w „Opowieściach weekendowych” K. Zanussiego. Najnowsze role Evgna Malinovskiego to w filamch „Historia Roja” „Księstwo” „Syberiada polska” oraz w serialach: „Bitwa Warszawska”„Ekstradycja” „Fala zbrodni” Wystąił w spektaku J. Dymka „Czarnobyl, cztery dni w kwietniu” , przygotowany z okazji 25. rocznicy awarii elektrowni w Czarnobylu. Występował na scenie warszawskiego Teatru Polonia w roli Włodzimierza Wysockiego, w spektaklu „Rajskie jabłka” R. Tuguszewa.

Od 2004 roku występuje z koncertami zarówno w Polsce oraz w Rosji, Finlandii, Niemczech, USA, na Litwie, Łotwie i Białorusi.W cyklu „Syberyjski bard zaprasza” artysta wydał 3 płyty – „Prolog” ( 2006), „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste” ( 2008), „Śladem Okudżawy” (2011).

MICHAŁ KONSTRAT – muzyk, gitarzysta, śpiewający autor. Śpiewa w języku rosyjskim. Laureat wielu przeglądów i festiwalu muzycznych. Propagator piosenki rosyjskiej. Jego interpretacje są klasyczne, tzn. bliskie oryginalnych wykonań legendarnego Włodzimierza Wysockiego. Muzyk bazuje na repertuarze raczej wesołym i prześmiewczym, nie brak jednak wśród nich utworów poważnych. Współautor płyty „Nasz Wysocki”. Koncertował m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych poświęconych Włodzimierzowi Wysockiemu.

PIOTR KAJETAN MATCZUK – pianista, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium Muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Ma w dorobku płyty: „Rozmowa z piramidami”, „Nasz Wysocki” „Bardowie Epoki PRL” – koncert w Teatrze Polskim. Występuje jako muzyk w: „Dopokąd” – Krzysztofa Tynieca „Mężczyzna z zakolami” – Łukasza Majewskiego, „Fascynacje” – Mariana Opani.

Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz – wspólny koncert z Józefem Skrzekiem, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium czy we Frankfurcie.

Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” Współautor płyty i cyklu koncertów „Nasz Wysocki”. Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą.

SCENA TEATRALNA NOT
Dom Technika, Gdańsk ul. Rajska 6
7 czerwca godz. 18.00

Bilety I miejsce 70 zł, II miejsce 60 zł, można kupić :
– poprzez stronę internetową Alegoria Kultury
– Księgarniach PWN: Gdańsk ul. Korzenna 33/35 i Gdańsk ul. Narutowicza 11/12
– Salonie Muzycznym w Gdańsku ul. Grunwaldzka 355
– KASIE BILETOWEJ NOT-u czynnej w poniedziałek – piątek 12.00-17.00
oraz na 2 godziny przed spektaklem tel. 58 321 82 83 kom. 791 731 224.

UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na koncert. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie:

Z jakiego utworu pochodzi cytat „Dopóki ziemia kręci się, dopóki jest tak, czy siak, Panie, ofiaruj każdemu z nas, czego mu w życiu brak…”

Zaproszenie trafi do osoby, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi. Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do czwartku (4 czerwca) do godziny 13.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KONCERT. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swojego adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 4 czerwca, do godziny 13.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.