Dołącz do Wielkiego Przejazdu Rowerowego

8 Cze

Rowerzyści – doświadczeni i ci „niedzielni” – rolkarze, deskorolkarze, wrotkarze, osoby na wózkach inwalidzkich, rodziny z dziećmi. Wszyscy oni zaproszeni są do udziału w 21. Wielkim Przejeździe Rowerowym. W niedzielę, 11 czerwca, cztery peletony przejadą ulicami aż 10 miast.

Tego dnia, po raz pierwszy w historii imprezy, udział w niej wezmą cztery peletony: Północny (Wejherowo – Gdynia), Południowy (Tczew – Gdańsk), Zachodni (Kartuzy – Gdańsk) i Gdański. Rowerzyści wyruszą na wspólną przejażdżkę głównymi ulicami naszej metropolii. Peleton Północny, który rozpocznie jazdę w Wejherowie, pojawi się na gdyńskim skwerze Kościuszki ok. godz. 11.40. Zbiórka gdyńskich rowerzystów zaplanowana jest pod płytą pomnika Marynarza Polskiego o godz. 12.00.

Po krótkiej debacie o lokalnej infrastrukturze rowerowej nastąpi wyjazd peletonu z Gdyni. Ulicami 10 Lutego, Władysława IV i aleją Zwycięstwa rowerzyści pojadą w kierunku Sopotu. Ostatni odcinek – Drogą Zieloną w Sopocie i Gdańsku – przejadą wspólnie z trzema pozostałymi peletonami, tworząc tym samym największy w Polsce, wielotysięczny rowerowy korowód. Wielki Finał odbędzie się na sopockich Błoniach (przy ul. Polnej).

Zachęcamy do udziału w konkursie na przebranie „roweru i rowerzysty” – przewidziano cenne nagrody. Na skwerze Kościuszki będzie można zaopatrzyć się w pamiątkową szprychówkę (kartę pamiątkową 21 WPR) z unikalnym numerem, która weźmie udział w losowaniu głównej nagrody podczas finału imprezy – informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje: www.wpr2017.pl.

PELETON PÓŁNOCNY
(Wejherowo -> Reda -> Rumia -> Gdynia -> Sopot -> Sopockie Błonia)

Wejherowo – Plac Jakuba Wejhera
9.40 Zbiórka
9.55 Wyjazd

Reda – Cechowa/Gdańska
10.35 Zbiórka
10.45 Wyjazd

Rumia – Starowiejska/Dworzec PKP
11.15 Zbiórka
11.25 Wyjazd

Gdynia – skwer Kościuszki – przy płycie pomnika Marynarza Polskiego
12.00 Zbiórka
12.15-12.45 Debata o gdyńskiej infrastrukturze rowerowej
12.50 Wyjazd

Sopot – skrzyżowanie Niepodległości/Podjazd
ok. 13.40 Dołączenie do peletonu w ruchu

Sopot/Gdańsk – Droga Zielona
ok. 13:50 spotkanie peletonów: Północnego i połączonych peletonów: Południowego, Zachodniego i Gdańskiego

Sopot – Błonia, ul. Polna
ok. 14:00 wjazd połączonych peletonów
Finał 21. Wielkiego Przejazdu Rowerowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.