Do Parku Oliwskiego? Najlepiej tramwajem!

4 Sty

Kilka tygodni temu Park Oliwski, jeden z najpiękniejszych w Gdańsku, zamienił się w prawdziwą magiczną krainę za sprawą imponujących iluminacji. Tysiące światełek wydobywa i podkreśla urok tego niezwykłego miejsca, nadając mu iście baśniowego charakteru. Pięknie oświetlony park ściąga do Oliwy tłumy mieszkańców i turystów. To prawdziwy hit tegorocznej zimy!

Niestety – liczniejsze niż zwykle wizyty gości w Parku Oliwskim wiążą się ze zadeptaniem części parkowych trawników.

Projekt Iluminacji okazał się sukcesem i jest pozytywnie odbierany przez zwiedzających, których szacujemy, że do tej pory było około 100 tys. Nie spodziewaliśmy się, że naturalne kierunki spacerowania, jak wyraźnie zaznaczone bukszpany oraz alejki zawiodą – mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej, współorganizator projektu. – Zdajemy sobie sprawę ze skutków w postaci uszkodzenia trawy w Ogrodzie Francuskim. Jednocześnie deklarujemy, że w pierwszych dniach po demontażu iluminacji rozpoczną się prace przywracające Park do stanu przed naszym projektem. Na wiosnę Park zyska nową, wysokiej jakości trawę, profesjonalnie ułożoną, co w naszej opinii uwypukli wiosenne i letnie walory tego miejsca, a mieszkańcom i turystom pozwoli korzystać z tej zielonej przestrzeni – dodaje Buczyński.

Ze względu na duże zainteresowanie atrakcją, również na ulicach wokół Parku zrobiło się znacznie ciaśniej.

Policja na prośbę Miasta wyznaczyła dodatkowe patrole, które w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem w obrębie newralgicznych skrzyżowań, by nie dopuścić do ich zablokowania. Straż Miejska i Policja wystawiły dodatkowe patrole do kontroli sytuacji w otoczeniu parku – wyjaśnia Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Zieleni.

Zespół urzędników, Policji i Straży Miejskiej rozważał także wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w obrębie Oliwy, jednak w istniejącym układzie komunikacyjnym uznano, że takie rozwiązanie nie poprawi sytuacji.

By umożliwić jak największej liczbie osób możliwość ujrzenia rozświetlonego Parku Oliwskiego, od piątku, 06.01.2017 r. (święto Trzech Króli) do niedzieli, 08.01.2017 r., tramwaje linii 11 w godzinach ramowych 14:00 – 21:00, będą kursować częściej, co 10 minut, wg taryfy stałej. Jest to wzmocnienie istniejącej już oferty przewozowej w tej części miasta; przypominamy, ze do Parku Oliwskiego oprócz „jedenastki” można dojechać również liniami tramwajowymi 2, 6 i 12 – mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.

Wszystkich, którzy wybierają się do Parku Oliwskiego zachęcamy do korzystania z komunikacji tramwajowej!

Fot.tyt.: Tadeusz Łomiński/www.lominski.com.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.