Degustacja Polskiej Wódki na stadionie PGE Arena (WIDEO)

3 Lut

Co kryje w sobie blisko 600-letnia historia naszego narodowego trunku? Czy śledź i wódka to jedyne słuszne połączenie? Co odróżnia polską wódkę od innych alkoholi? Na te i inne pytanie 200 mieszkańców Trójmiasta mogło uzyskać odpowiedź podczas degustacji zorganizowanej 29 stycznia na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Degustację polskiej wódki połączono z prezentacją najlepiej pasujących do tego trunku zakąsek. 

Wódka, nasz narodowy trunek, to od setek lat powód do dumy. W produkcji wódki Polacy mają nie lada doświadczenie – sztuka jej tworzenia doskonalona jest nieustannie od blisko 600 lat. Dzięki temu na sklepowych półkach możemy dziś znaleźć trunki, w których znawca bez problemu odnajdzie głębokie nuty zbożowe, przyjemną słodkość, a nawet aromat razowego bochenka, gałki muszkatołowej czy karmelu. Zaskakujące? Taka właśnie jest Polska Wódka!

Tajemnicą narodowego alkoholu są przede wszystkim składniki, z których jest produkowany. Zgodnie z przyjętą w 2013 roku definicją Polskiej Wódki, tak mogą być nazywane jedynie te trunki, które są produkowane na terenie kraju wyłącznie z tradycyjnie uprawianych tu zbóż – jęczmienia, żyta, owsa, pszenicy oraz pszenżyta – i ziemniaków uprawianych w Polsce. Całości dopełnia krystalicznie czysta woda.

Wśród marek spełniających te wymagania są popularne i lubiane Wyborowa, Luksusowa, Pan Tadeusz i Premium. Właśnie te prawdziwie Polskie Wódki były bohaterkami największych tego typu degustacji w kraju, organizowanych w wybranych miastach, w tym w Gdańsku.

Przewodnikiem w tej smakowej podróży był znany i lubiany mistrz kulinarny – Tomasz Jakubiak. Razem z nim świat Polskiej Wódki przed gośćmi spotkania odkrywać będzie Ambasador Wódek – Maciej Starosolski, który o kryjących się w wódkach nutach smakowych oraz sposobie ich tworzenia i historii wie prawie wszystko.

 

 

2 Replies to “Degustacja Polskiej Wódki na stadionie PGE Arena (WIDEO)

  1. Pingback: Gdańsk ma 200 ambasadorów polskiej wódki! - my3miasto.pl

  2. Pingback: Święto smakoszy dobrych trunków w Sopocie (FOTO) - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.