Do czego zdolni są licealiści, aby pomóc kolegom?

12 Wrz

Jak się okazuje, do niewiarygodnych rzeczy na ogromną skalę. Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcin Spenner, Adam Stachowiak – to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpią 5 października podczas koncertu charytatywnego „Gdyńska Dwójka w rytmie serca”. Za pomysł i organizację imprezy odpowiadają uczniowie gdyńskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 2. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na leczenie swoich kolegów – Pauliny i Konrada, zmagających się z ciężkimi chorobami. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Choć na początku sami nie wierzyli, że ich spontanicznie rzucony podczas spotkania samorządu uczniowskiego pomysł może zostać zrealizowany, koncert w Gdynia Arenie nabiera bardzo realnych kształtów. Hala sportowo-widowiskowa udostępniła salę, a prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął patronat nad koncertem. Udział w wydarzeniu zapowiedziało wiele gwiazd, m.in. Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcin Spenner, Adam Stachowiak, Gromee, B.R.O., Wena czy Leh.

Kajetan Wysokiński i Paweł Lemke, uczniowie gdyńskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 2, inicjatorzy i organizatorzy koncertu udowadniają, że chcieć to znaczy móc. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenie, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie ich szkolnej koleżanki i kolegi. Paulina Schulz oraz Konrad Kozacki to młodzi ludzie zmagający się z ciężkimi chorobami. Paulina jest uczennicą 3 klasy liceum LO2. Od 2 lat choruje na białaczkę. Konrad z kolei to absolwent „Dwójki” walczący z mięsakiem kościopochodnym. Leczenie obu uczniów wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych. Dla przykładu terapia protonowa, na którą reaguje nowotwór Konrada, kosztuje ok. 180 tys. złotych (więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule). Stąd pomysł młodych ludzi, okupiony ogromnym zaangażowaniem, aby pomóc swoim kolegom.

Koncert odbędzie się 5 października (czwartek) o godz. 18.00 i potrwa do północy. Nie będzie to jednak wydarzenie na 100, 200 czy 300 osób, a na prawie 4 tys.! Tyle biletów można kupić w cenie od 50 do 200 zł (VIP) w aplikacji Going, w sekretariacie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 (ul. Wolności 22 B) oraz w gdyńskiej restauracji Śródmieście (ul. Mściwoja 9). Warto wesprzeć tę inicjatywę oraz pomóc w pokryciu kosztów młodym organizatorom.

Artyści zdecydowali się na charytatywną formę udziału w koncercie, jednakże koszty ich podróży, zakwaterowania oraz wyżywienia będziemy musieli, jako organizatorzy, ponieść sami. Szacujemy je na ok. 50 tysięcy złotych – mówi Anna Ćwiklińska-Rutka, nauczyciel i koordynator koncertu.

Ewentualne darowizny można przekazywać na konto Rady Rodziców przy ZSO Nr 2 w Gdyni, z dopiskiem „Koncert charytatywny”. Nr konta: 69 1500 1881 12 10 2002 6804 0000 (Bank Zachodni WBK Gdynia), kod swift banku dla wpłacających z zagranicy: WBKPPLPP.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Fot.tyt.: gdyniaarena.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.