“Czas na kawę” Trójmiasto vol.4 (PATRONAT)

24 Paź

Listopadowy Festiwal ‘Czas na Kawę” to nie lada gratka dla miłośników kawy i słodkich deserów. Jesienna edycja odbędzie się w zgodzie z hasłem przewodnim Festiwalu – „Rozgrzej się smakiem”, który dla mieszkańców Trójmiasta będzie pretekstem do wyjścia z domu i udania się do kawiarni i restauracji, gdzie będą mogli delektować się festiwalowymi zestawami. To Festiwal Kawy, który zawładnie trójmiejskimi kawiarniami!

– Podczas czwartej edycji Festiwalu chcielibyśmy, aby miejsca, które dołączą do wydarzenia, poszerzyły ofertę również o inne rozgrzewające napoje, na przykład wyjątkowe herbaty – wyjaśnia organizatorka Grażyna Zbrzeźniak. – Do tej pory z uroków Festiwalu mogli skorzystać głównie dorośli, bo z założenia jest to wydarzenie kawowe. A przecież do kawiarni chodzą również rodziny. I tak ja desery mogą w zasadzie jeść wszyscy członkowie rodziny, tak problematyczne mogą być napoje kofeinowe. Tej jesieni więc, kiedy rodzice będą rozgrzewać się kawą, dzieci będą mogły wypić gorącą czekoladę lub aromatyczną herbatę – dodaje.

Najbliższa edycja Festiwalu rozpocznie się 10 listopada i potrwa 9 dni. Do wydarzenia mogą przystąpić trójmiejskie kawiarnie i restauracje, które w czasie Festiwalu będą serwować w specjalnych cenach festiwalowe zestawy:
#solo (jedna kawa i jeden deser) za 12 pln, #wDuecie (dwie kawy i dwa desery) za 20 pln, a dla tych, którzy mają ochotę tylko na jedną propozycję: #SoloKawa lub #SoloDeser za 7 pln.

Oprócz tego przed rozpoczęciem festiwalu na profilu FB będą organizowane liczne konkursy, w których będzie można wygrać vouchery na darmową kawę i desery. Natomiast podczas trwania imprezy wszyscy uczestnicy będą mogli oddać swój głos na najsympatyczniejszą miejscówkę festiwalu.

Założeniem jesiennej edycji jest wsparcie w promocji lokali, które poza sezonem powinny w szczególności przyciągnąć gości do siebie czymś ciekawym – wyjaśnia organizatorka. – Chciałabym, aby wydarzenie to sprowokowało mieszkańców Trójmiasta do odwiedzenia miejsc, których wcześniej nie mieli okazji odwiedzić. I nie mam tutaj na myśli jedynie kawiarni, bo przecież hotelowe restauracje również serwują kawę przygotowaną przez doświadczonych baristów, a desery zrobione przez wykwalifikowanych cukierników – dodaje.

W poprzednich edycjach festiwalowe menu było bardzo zróżnicowane. Karmelowe latte, frappe, flat white, cappuccino, a do tego brownie czekoladowe z lodami i karmelizowanymi orzechami, torcik czekoladowo–pomarańczowy ze smażoną pomarańczą z goździkiem, flambirowane gruszki z kruszonką i cynamonem, oldschoolowe ciasto marchewkowe lub dekadenckie pralinki czekoladowe – to tylko nieliczne propozycje, które serwowały kawiarnie w minionych edycjach. W najbliższej edycji nie zabraknie również dobrej kawy oraz niebanalnych deserów.

Lista lokali, które wejdą do wydarzenia oraz menu serwowane podczas Festiwalu będą znane na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia. Tegoroczna jesień w Trójmieście będzie miała wyraźnie kawowy aromat.

                                                    >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<


Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

One Reply to ““Czas na kawę” Trójmiasto vol.4 (PATRONAT)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.