Christmas Tram w Gdańsku

15 Gru

Nie tylko w Budapeszcie, Amsterdamie, Zurichu czy Istambule, bo od kilku lat także w Gdańsku można podziwiać wyjątkowy tramwaj ozdobiony kilkuset metrami lampek choinkowych. Niecodziennie udekorowana czerwona N-ka będzie kursować przez cały przedświąteczny tydzień, codziennie tuż po zmroku.

Już od kilku lat w Gdańsku przyjęła się tradycja, że w okresie przedświątecznym jeden z zabytkowych tramwajów Zakładu Komunikacji Miejskiej zyskuje niepowtarzalny wygląd. Wszystko za sprawą ponad 150 metrów lampek choinkowych, którymi przyozdabiamy pojazd. W tym roku tramwaj typu N, będzie kursował codziennie, po zmroku, od 16 do 23 grudnia.

Przejazdy będą bezpłatne, jednak każdy z pasażerów będzie mógł drobnymi datkami wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. Datki w tramwaju będą zbierać wolontariusze Fundacji Hospicyjnej. Od 10 lat wspiera ona ponad 100 hospicjów w całej Polsce. Fundacja opiekuje się także gdańskim Hospicjum im. ks. E. Dudkiewicza, a jest to jedyne zarówno stacjonarne, jak i domowe hospicjum dla dzieci i dorosłych na Pomorzu. Przez 30 lat pomogło już ponad 25 tys. osób. Na podstawowe potrzeby hospicjum potrzeba rocznie prawie 5,5 mln zł, dlatego każda złotówka się liczy.

Rozkład jazdy dostępny na stronie www.zkm.pl.

Przy okazji ZKM zaprasza wszystkich miłośników komunikacji miejskiej i fotografii do udziału w konkursie fotograficznym „Christmas Tram” i czeka na zdjęcia przedstawiające gdańską N-kę przyozdobioną świątecznymi światełkami. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają specjalne noworoczne upominki przygotowane przez ZKM. Prace należy nadsyłać w terminie 16 – 28 grudnia 2015 na adres konkurs@zkm.pl. Regulamin konkursu dostępny na stronie www.zkm.pl.

Fot. tyt.: Kacper Rompca (laureaut konkursu z 2012 roku)

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.