Bayjonn Cup 2014 – fair play nie tylko na boisku

27 Sty

W miniony weekend, Hala 100-lecia w Sopocie została podzielona na sześć boisk, na których rozgrywał się Drugi Ogólnopolski Turniej Badmintona Seniorów Bayjonn Cup. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z Polski, Niemiec oraz Rosji.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji, organizatorzy postanowili kontynuować ideę rozgrywania turnieju w badmintona, który zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. – Poziom rywalizacji jest bardzo wysoki. Zarówno u młodych, jak i starszych zawodników widać dobrą technikę i ciekawy sposób rozgrywania meczów – ocenia Andrzej Grzechnik, organizator wydarzenia i właściciel hotelu Bayjonn Sopot.

Bayjonn Cup miał też swoją wyjątkową, charytatywną odsłonę. Podczas turnieju zbierano pieniądze dla Janka Kalisza – chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Licytowano przedmioty podarowane między innymi przez Edytę Herbuś, Natalię Partykę i Michała „Miśka” Koterskiego, z których dochód zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego PCEye Go, dzięki czemu Janek będzie mógł nie tylko się rozwijać, ale przede wszystkim komunikować, ponieważ urządzenie można obsługiwać przy pomocy ruchu gałek ocznych.

belka-galeria2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.