„Bajadera” z Teatru Maryjskiego w Petersburgu w Multikinie (KONKURS)

25 Lis

Widzowie w 13 Multikinach w Polsce będą mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć retransmisję baletu zatytułowanego „Bajadera”. Nagranie zrealizowano w 2013 roku w Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Widzowie po raz pierwszy zobaczą retransmisję tego wyjątkowego wydarzenia na wielkim ekranie 27 listopada o godzinie 19.00. Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na seans! 

Akcja baletu rozgrywa się w Indiach. Młody wojownik o imieniu Solor jest zakochany w świątynnej tancerce (bajaderze) Nikii, którą kocha również Wielki Bramin. Nikt prócz zazdrosnego Bramina nie wie o występnej miłości kapłanki Nikii i Solora. Miejscowy radża proponuje dzielnemu wojownikowi rękę swej córki Gamsatti. Solor zgadza się ją poślubić, łamiąc w ten sposób przysięgę wierności daną Nikii. Z rozmowy radży z Braminem Gamsatti dowiaduje się o miłości łączącej Solora i Nikię i postanawia pozbyć się rywalki. W czasie dworskiej uroczystości tańcząca z rozkazu radży Nikia ginie. Zostaje ukąszona przez jadowitą żmiję, ukrytą podstępnie w koszu kwiatów, który miała ofiarować narzeczonym.

W dalszej części widowiska młodego wojownika dręczą wyrzuty sumienia, zasypia wdychając dym nargili i przenosi się do królestwa cieni, gdzie spotyka ducha swej ukochanej. Po przebudzeniu wciąż nie może pozbyć się wizji Nikii, widzi ją nawet podczas ceremonii ślubnej w świątyni. Wreszcie zrządzeniem sprawiedliwych bogów cała budowla zapada się – weselnicy giną, a Solor w zaświatach bezskutecznie błaga Nikię o przebaczenie.

Obsada: Nikija – Viktoria Tereshkina, Gamzatti – Anastasia Matvienko, Solor – Vladimir Shklyarov, Wielki Bramin – Vladimir Ponomarev.

Produkcja: dyrygent – Boris Gruzin, muzyka – Ludwig Minkus, libretto – Marius Petipa i Sergei Khudekov, choreografia – Marius Petipa, Vladimir Ponomarev, Vakhtang Chabukiani, Konstantin Sergeyev i Nikolai Zubkovsky, scenografia – Mikhail Shishliannikov, kostiumy – Yevgeny Ponomarev, oświetlenie – Mikhail Shishliannikov.

Teatr Maryjski w Petersburgu to teatr opery i baletu. Pod obecną nazwą instytucja działa w latach 1860–1920 i po 1992 (na cześć cesarzowej Marii Aleksandrowny). W latach 1935-1992 nosił imię komunistycznego działacza Siergieja Kirowa i znany był jako Leningradzki Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. M. Kirowa. Obecny gmach teatru Maryjskiego został wybudowany na miejscu dawnego, spalonego teatru. Teatr został otwarty w 1860 (zespół istniał od 1783) – jest to (obok moskiewskiego teatru Bolszoj) jedna z najwybitniejszych rosyjskich scen muzycznych, o bogatej tradycji, reprezentująca bardzo wysoki poziom wokalistyki, tańca i choreografii.

Retransmisja „Bajadery” odbędzie się 27 listopada o 19:00 w 13 kinach sieci Multikino. Trójmiejscy widzowie zobaczą balet w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Balet odegrany został w 3 aktach. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition i Digital Dolby Surround. Czas trwania: 150 min.

Bilety do nabycia w kasach kin oraz za pośrednictwem strony internetowej w następujących cenach: 35 zł – normalny, 33 zł – normalny dla 4 lub 5 osób w kasie kina, 31 zł – normalny dla 6 lub więcej osób w kasie kina, 30 zł – ulgowy (uczniowie i studenci z ważną legitymacją, seniorzy), 28 zł – ulgowy dla 4 lub 5 osób w kasie kina, 26 zł – ulgowy dla 6 lub więcej osób w kasie kina, 25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9-17):

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14; tel.: 58 765 93 24, tel. kom.: +48 502 555 736

Multikino Gdynia, ul. Waszyngtona 21, tel.: 58 765 96 24, tel. kom.: +48 513 111 858

Multikino Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 63, tel.: 58 765 94 24, tel. kom.: +48 513 111 984

Bajadera-listopad_PLAKAT

UWAGA: Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie do kina!

Kiedy odbyła się prapremiera baletu zatytułowanego „Bajadera” w choreografii Mariusa Petipy?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (26 listopada) do godziny 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MULTIKINO. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani z listy nadesłanych wiadomości zawierających poprawną odpowiedź.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 26 listopada, do godziny 12.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.