Aż Sobie Zazdroszczę – wielki finał projektu (KONKURS)

28 Lip

Wielki finał projektu w postaci charytatywnego pokazu mody na rzecz fundacji Rak’n’Roll odbędzie się 12 sierpnia 2017 roku w Hotelu Sopot, gdzie ekipa Aż Sobie Zazdroszczę podsumuje rok swojej działalności promującej koncepcję body positive wyjątkowym pokazem mody, na którym modelkami będą kobiety po ciążach, chorobach i innych doświadczeniach, które zmieniają zarówno ciało jak i psychikę. Na naszych Czytelników czekają podwójne zaproszenia!

Słysząc pojęcie „pokaz mody”, z łatwością wyobrażamy sobie wychudzone modelki spacerujące po wybiegu z beznamiętnymi minami. Elitarny świat markowych ubrań został zarezerwowany dla kobiet o rozmiarze 34, a cała reszta może tylko na niego popatrzeć. Projekt Aż Sobie Zazdroszczę przełamuje te stereotypy!

Celem pokazu jest uświadomienie ludzi, że każde ciało może być piękne, a przerobiony w Photoshopie „ideał” to rzecz niemożliwa do osiągnięcia. Modelki zaprezentują ubrania stworzone zarówno przez lokalnych debiutujących projektantów, jak i tych bardziej znanych w całym kraju.

Na charytatywnym pokazie Aż Sobie Zazdroszczę na rzecz Fundacji Rak’n’Roll modelkami nie będą specjalistki, lecz dziewczyny o różnych kształtach i w różnym wieku. Wszystko po to, by pokazać, że piękno niejedno ma imię.

To fajna okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Zawsze chciałam spróbować modelingu, ale nie miałam takiej możliwości. Fajnie, że mogę się w ten sposób sprawdzić, a przy okazji zaprosić znajomych i trochę zabłysnąć na wybiegu – mówi żartobliwie Zuzia, jedna z modelek.

 – Ja również zawsze chciałam spróbować swoich sił na wybiegu. Zobaczyć jak to jest. Poza tym staram się zawsze pomagać. Mam w rodzinie wiele osób, które walczą z nowotworem, wiem zatem jakie to piekło. Jedną z nich była moja mama – dodaje Paulina, druga modelka, która na pokazie pojawi się z kilkumiesięczną córeczką Zuzią.

Ja z natury jestem altruistką i robię wszystko, by pomagać innym – dodaje Agnieszka, kolejna modelka. – Studiuję „męski” kierunek, czyli automatykę i robotykę. Często słyszę, że kobieta owszem, powinna wyglądać ale nie być mądrzejsza od mężczyzn, bo to nieatrakcyjne. Co więcej, dziewczyny z branży IT często z góry są uznawane za brzydkie i nienadające się na partnerki. Chcę im  (mężczyznom) utrzeć nosa. Ponadto popieram założenia Aż Sobie Zazdroszczę. To, co dzieje się w Internecie, przechodzi ludzkie pojęcie. Nierealne kanony, zdjęcia poprawiane w Photoshopie… Co gorsza, panowie przejęli ten sposób myślenia. Teraz jak dziewczyna nie ma wymiarów 60-90-60 albo nie jest „osiem na dziesięć”, jak to się często pisze w Internecie, to w ogóle nie warto z nią rozmawiać. Nieważne, że ma piękną twarz, włosy czy jest bardzo inteligentna.

Jestem zdania, że dobro, które czynimy, wraca ze zdwojoną siłą – twierdzi Santina, jedna ze stylistek. – Pomóc komuś bezinteresownie to bardzo miły gest. A jeśli moja praca ma ułatwić życie ludziom przechodzącym chemioterapię, to robię to z podwójną przyjemnością.

Podczas imprezy odbędzie się także licytacja kosmetyków, voucherów, gadżetów i wielu innych przedmiotów. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie, między innymi na specjalne fotele dla pacjentów, którzy przechodzą leczenie chemioterapią.

W pomoc przy organizacji wydarzenia zaangażowało się wiele mniejszych i większych firm, ale również takie organizacje jak trójmiejska federacja prowrestlingowa Kombat Pro Wrestling oraz osoby spoza projektu, które chcą wnieść coś od siebie w każdy możliwy sposób. To najlepszy dowód na to, że w konsumpcyjnym świecie wciąż istnieją jeszcze empatia i bezinteresowność.

Na wydarzenie może przyjść każdy. Bilety już są dostępne.

Aby być na bieżąco, zapraszamy na fanpage projektu.

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na finał projektu Aż Sobie Zazdroszczę w hotelu Sopot.

                                                             Co jest głównym celem pokazu?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do czwartku (10 sierpnia) do godziny 12:00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL –AŻ SOBIE ZAZDROSZCZĘ. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 10 sierpnia, do godz. 12:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są zaproszenia na finał projektu Aż Sobie Zazdroszczę.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.