24. Finał WOŚP już w niedzielę

4 Sty

10 stycznia Orkiestra zagra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.  Miasto Gdańska zaprasza do wspólnego świętowania 24. finału WOŚP na Targu Węglowym. Start: 14:00.

W tym roku Orkiestra zagra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W trakcie 24. Finału, WOŚP po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej liczby szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.

W Gdańsku zarejestrowanych jest 8 sztabów. Największy sztab przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku liczy 700 wolontariuszy. W całym Gdańsku kwestować będzie ponad 1000 osób! Rejestracja sztabów trwała do 20 listopada. W największym, gdańskim sztabie przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku rekrutacja wolontariuszy zakończyła się na długo przed czasem. Lista wolontariuszy jest już zamknięta. 15 grudnia we wtorek największy gdański sztab, przesłał wszystkie 700 podpisanych zobowiązań do Fundacji WOŚP w Warszawie, która na ich podstawie wydrukuje wolontariuszom identyfikatory. Składanie WOŚP-owych puszek już za nimi.

Na finałowym koncercie zagrają, m.in. Sound’n’Grace, Natalia Nykiel, Liber, Jamal i inni. Koncert rozpocznie się o godz. 14:00 i zakończy ok. godz. 21.00. Nie zabraknie tradycyjnego „światełka do nieba” ok. godz. 19.50 i pokazu sztucznych ogni.

Dodatkowe atrakcje na Targu Węglowym to m.in.: Festiwal Food trucków, czyli uczta dla smakoszy. Trójmiejskie samochody gastronomiczne zbiorą się wszystkie w strefie gastronomicznej WOŚP zapewniając szeroki wybór rozgrzewającego jedzenia na większy i mniejszy głód. W menu nie zabraknie też rozgrzewających napojów. W miasteczku namiotowym będzie można także: zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy organizowanej przez Inspektorat Ratowniczy ZHP oraz Pokojowy Patrol WOŚP, zagrać w loterii „Los na WOŚP” i zjeść grochówkę od grupy motocyklistów Cruiseriders.

Jak co roku do zbiórki na rzecz WOŚP przyłącza się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wraz z córką Antoniną. Kwestować będą również jego zastępcy – Piotr Grzelak z synem Franciszkiem i Andrzej Bojanowski z córkami. W ubiegłym roku w Gdańsku udało się zebrać łącznie 350 000 złotych. Czy w tym roku uda się zebrać jeszcze więcej? Przekonamy się już w niedzielę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.