21. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

27 Lip

W piątek 28 lipca 2017 roku rozpocznie się 21. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku. To międzynarodowe święto Szekspira obejmie dziesięć różnych przestrzeni Gdańska i Sopotu. W ciągu dziesięciu festiwalowych dni wystąpi ponad trzydzieści zespołów teatralnych i artystów z całego świata. Odbędą się spektakle, koncerty, stand-upy i filmy, a także warsztaty, spotkania z twórcami, happeningi i malowanie muralu.

Systematycznie rozwija się nurt SzekspirOFF, w ramach którego zaprezentowane będą 22 różne wydarzenia (wiele z nich odbędzie się kilkakrotnie), w których wystąpi ponad 100 twórców z Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Słowacji i Belgii. Kierownikiem artystycznym nurtu SzekspirOFF jest Krzysztof Grabowski.

Na część wydarzeń wstęp będzie wolny (np. te prezentowane na scenie przed Teatrem w Oknie), na pozostałe będą sprzedawane bilety – ich koszt, to 5 – 15 zł, zależnie od wydarzenia. Spektakle będzie można oglądać w różnych przestrzeniach scenicznych, będą to: scena Teatru w Oknie, otwarta scena przed Teatrem w Oknie na ul. Długiej, przestrzenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, scena Malarnia Teatru Wybrzeże, Królewska Fabryka Karabinów na ul. Łąkowej w Gdańsku, Teatr BOTO w Sopocie i sala teatralna Uniwersytetu Gdańskiego.

SzekspirOFF ponownie – podobnie jak w zeszłym roku – odbywa się w trybie konkursowym. Tym razem artyści powalczą o nagrody, których łączna pula to 12 tysięcy złotych. 10 tys. zł ma do rozdysponowania Jury, w którym zasiądą: Jacek Głomb – dyrektor Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Romuald Wicza Pokojski – dyrektor Teatru Miniatura w Gdańsku oraz Jacek Wakar – krytyk teatralny i dziennikarz. Tysiąc złotych, to nagroda redakcji festiwalowej gazety „Shakespeare’s Daily”, a kolejny tysiąc złotych może przyznać publiczność.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.